Mentoring

České školy vás připraví na řemeslo, ale nenaučí vás podstatné základy k tomu, aby vaše podnikání fungovalo. Život na volné noze je přitom velice specifický nejen v práci, ale i osobním životě. Správná komunikace, produktivita nebo ergonomie jsou oblasti, které jsou pro freelancery zásadní. Každý z nás má individuální potřeby. Prostuduji vaši situaci a navrhnu řešení či zlepšení ve slabých stránkách vašeho podnikání a rozvinu silné stránky.

OBSAH

Analýza, setkání, doporučení řešení, zodpovězení otázek, vytipování zdrojů k sebevzdělávání, cokoli co dál potřebujete…

ČAS

1 – 2 hodiny

TÉMATA

Hledání silných a slabých stránek, cenotvorba, jak komunikovat, time management, finance, smlouvy, práce vs. osobní život, vše co potřebujete…

Kurz

Komplexní kurz zastřešující všechny oblasti, které freelancer v kreativním oboru potřebuje. Kurz na portále naucmese.cz se právě připravuje…

OBSAH

Rozvoj freelancera v kreativním oboru

ČAS

4 hodiny

TÉMATA

Freelancing, specifika kreativního oboru, cenotvorba, soft skills, aplikace, smlouvy, osobní život, …

Workshopy

V posledních letech jsem vedl řadu komiksových workshopů jak pro mladší tvůrce, tak pro autory, kteří chtějí rozšířit svůj repertoár o znalost komiksu. Stejně tak jsou workshopy vhodné pro amatérské publikum, které chce proniknout do této úžasné kreativní činností vyprávění obrazem. Workshop se obvykle skládá z hodinové teorie a dvouhodinové společné tvorby.

OBSAH

Prezentace teorie, tvorba, rady během práce, společné zhodnocení všech prací

ČAS

3 hodiny

TÉMATA

Základy tvorby komiksu (začátečníci), Principy kvalitního komiksového vyprávění (středně pokročilí), Dynamika a akce v komiksu (pokročilí)

Přednášky a besedy

Dělám přednášky na téma kariérního rozvoje, Jak být úspěšným v práci na volné noze nebo např. Pro a proti práce na volné noze apod. a to i v angličtině.  Přednášel jsem na mezinárodní grafické konferenci Splash, ale věřím, že důležité jsou i besedy pro studenty SŠ a VŠ v oborech, které mimo jiné předpokládají práci na volné noze. Součástí přednášky může být prezentace mé tvorby. Ukázka z besedy.

OBSAH

Prezentce tvorby, o práci na volné noze, případové studie, soft skills, druhy klientů, dovednosti freelancera + diskuze

ČAS

1 – 3 hodiny (dle tématu a potřeby)

TÉMATA

Spektrum je široké. Mimo vlastních přednášek zpracovávám lekce na požadované téma.