Jmenuji se Michael Petrus

a živím se jako…

…  kreativní ředitel ve vlastním ilustrátorském studiu profiKOMIKS, které poskytuje vizuální obsah pro propagaci, vzdělávání, ale i zábavní účely. Denně vymýšlím výtvarná zadání a pracuji s freelance tvůrci různých oborů od ilustrátorů a grafiků, přes animátory, webdesignéry, webové kodéry až po copywritery a scénáristy. Více info na LinkedIn.

Lektoruji…

… na téma Povolání ilustrátora na volné noze v ČR. Dále vedu komiksové workshopy a v neposlední řadě pořádám kurz Rozvoj kreativního freelancera. Jednou z nejúspěšnějších přednášek byla například „Becoming Successful Freelancer“ na mezinárodní grafické konferenci Splash.

Kreslím a ilustruji…

… a mám v tom téměř 10 let praxe. Za svoji tvorbu jsem získal několik ocenění. Vydal jsem komiksový fantasy román, dlouhodobě spolupracuji s časopisy a řadou nakladatelů. Hodně jsem se naučil spoluprací s reklamními agenturami jako AMI Communication, Lion Communication, Leo Burnett, United People, aj. Více z mé tvorby na www.michaelpetrus.com.

Konzultuji…

… výtvarná řešení, předávám své zkušenosti a analyzuji situaci klientů v oblasti vizuálního marketingu a zpracování projektů. Vymýšlím výtvarná řešení, designuji procesy a jako creative director / supervisor řídím projekty. Tuto činnost dlouhodobě vykonávám mimo jiné pro výtvarně-technologický startup Nanits Universe, jehož jsem zároveň spoluzakladatelem.

Můj příběh

Na volné noze jsem začal pracovat v prvním ročníku vysoké školy, kdy jsem zjistil, že lze vydělávat peníze na internetu. A dokonce tím co mě baví — kreslením! V průběhu let jsem se vzdělával v tom jak správně podnikat, efektivně komunikovat, prezentovat sebe a svou tvorbu, a především jak úspěšně řešit problémy klientů. Zažil jsem několik pádů a prošel si zatěžkávající zkouškou profesního vyhoření.

Uč se, zdokonaluj se, dři… nezapomeň se taky dobře najíst, vyspat a zasmát!

V roce 2013 jsem založil vlastní ilustrátorské studio a později projekt Nanits spojující komiks a moderní technologie, se kterým jsme se dostali do TOP 10 nejlepších startupů ve střední Evropě!


V současné době žiji se svou přítelkyní v Praze, děsně rád chodím do kina… jo a miluju post-grungovou kapelu Foo Fighters!

… více o mé tvorbě na www.michaelpetrus.com

PROTI PROUDU – Nejnovější rozhovor o ilustrátorech, digitálním komiksu, kreativním podnikání a mnohem víc

NA VOLNÉ NOZE – O podnikání ilustrátora a komiksového tvůrce

PŘEDNÁŠKA – O podnikání v kreativním oboru v ČR